Haberler : Duyurular

Görüntülü Yer Altı Sistemi Nedir?

26.12.2018

GÖRÜNTÜLÜ YER ALTI RADARLARI,GÖRÜNTÜLÜ DEDEKTÖR MODELLERİ VARMIDIR?

 Görüntülü Yer altı radarları, Yer altı görüntüleme sistemleri, Görürüntülü Dedektör modelleri olarak üretilen altın ve define arama amaçlı üretilen altın ve define arama dedektörleri ve yer altı radarları vardır. Doğrusunu söylemek gerekirse yeraltı radarlarında yada yeraltı görüntüleme dedektörlerinde bazı kişilerin algıladığı televizyon gibi toprağın altını gösteren veya toprağın altını seyredebilmek günümüz teknolojisiyle başarılamadı.ancak görüntülü Dedektör yada bilgisayarlı sitemler diye satılan sensörlü manyatik dalga sistemiyle çalışan cihazlar günümüzde oldukça yaygınlaştı. 

Bu tür cihazlar ve dedektörler toprağın altına sinyal göndermezler sadece yer altından gelen titreşimleri sensörler sayesinde dinleme sistemiyle algılanır. Gercek 3D yazılım sistemi sayesinde farklı renklerde ve şekillerde bilgisayar ekranından 3d görüntü verebilmektedir. Bu yapılan çekimleri farklı açılardan yorumlayabilir ve bilgisayarda görebilirsiniz. Bu sistemler dedektör teknolojisine göre çok derinlerdeki yapıları ve metalleri bulabilmektedir.

 Tabiki bizim yaptığımız uygulama ve denemelerde 8 metre ile 12 metreden sonraki anlaşılırlık ve yorumlama tamamen zorlaşmaktadır. En sağlıklı olanı ise 8 metreye kadar yapılan çekimlerdir. Eğer ki toprak altında aranan oda, yeraltı şehirleri ve maden katmanlarıysa o zaman çok daha derinden bulabilmektedir.