Haberler : Duyurular

Define Arama Yöntemleri

26.12.2018

DEFİNE ARAMA YÖNTEMLERİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Toprak altına gömülen altın, değerli para ve ya hazine gibi şeyleri bulmak anlamına gelen define pek çok insanın filmlerde gördüğü gibi zengin olmanın yollarından biridir. Define arama konusunda pek çok insan kendini dağlara tepelere ve tarihi mekanlara atmış olsa da bu işi yapmak sanıldığı gibi kolay değildir.

Define arayacak olan kişilerin ellerine alacakları kazma küreklerle yola çıkıp eski püskü haritalardan define yerini buldukları günler artık eskide kaldı.

Bunun yerine günümüzde teknolojik cihazlardan tutunda çubuklu sistemlere ve define tespit makinalarına kadar her şey kullanılıyor. Nasıl ki arabaların bile kullanılması için bir bilgiye ve pratiğe ihtiyaç varsa define arama işlemleri içinde tecrübe, bilgi ve donanım şart oluyor.

DEFİNE İŞARETLERİ, DEDEKTÖR, ALAN TARAMA SİSTEMLERİ, TOPRAKALTI GÖRÜNTÜLEME RADARLARI HAKKINDA BİLGİ VE SİPARİŞ HATTI:

0542 747 19 18 -- 0532 170 34 54 -- 0216  342 58 59

Define arama işaretleri

Define bulmak ve ya altın çıkarma hayalleri ile yola çıkmışsanız ilk olarak kendinize define işaretleri taşıyabilecek tarihi alanlar bulmanız gerekiyor.

Tarihi bölge hakkında araştırma yaparak buralarda kimlerin yaşadığı ne kadar süre kaldıkları gibi bilgileri de edinmeniz lazım. Define bulmak için bütün bunlara sahipseniz kullandığınız donanımlarla nerelerde arama yapabileceğinizi tespit edip çalışmalara başlayabilirsiniz.

En Ucuz Yöntem Alan Tarama Çubukları

Bakır Çubuklarla Define Arama

Define arayacaksanız ve elinizde yeterince para yoksa kendinize donanım olarak bakırdan yapılmış olan alan tarama çubukları ve ya çatal ağaç dalları seçebilirsiniz.

Eski çağlarda su ve maden aramaya yarayan bu donanımlar günümüzddefineler içinde kullanılmaktadır. Bu araçların özelliği hangi madeni yanına koyarsanız aramanızda size o madene doğru çekim gücü ile dönerek haber verecek olmasıdır. Elinize bu çubukları alın ve birazcık da bozuk para alın. Bir süre sonra elinizdeki çubuklar bozuk paraların madeni olan şeylere doğru kendiliğinden dönecektir. Bu yöntem fazlaca denenmiş ve çoğu kişi doğru sonuçlar almıştır. Ancak bilinmesi gereken bir konu vardır ki bu aleti kullanmadan önce mutlaka 200-300 deneme yapılması gerekir. Bu da sizin 1 ve ya 2 yılınızı alabilir. Madenlere ve ya suya yönelmeniz bu cihazlarla daha muhtemel olacağı için define olduğunu düşündüğünüz yeri gelişmiş olan araçlarla tekrar taramanızda fayda var yoksa köstebek gibi her yeri kazmış olabilirsiniz.

Dedektör İle Define ve ya Altın Aramak Hayal Değil!

Dedektörler metalleri ve diğer maddeleri birbirinden ayırabilen sistemlerdendir. Her dedektörün kullanım alanı farklıdır. Bu nedenle define ve ya altın aramak isteyenlerin mutlaka kendi alanlarına uygun bir dedektör alması gerekir. Dedektör ile define arama yer altında bulunan madenlerin ve definelerin vermiş olduğu frekansa göre elektronik bir sistem üzerinden sinyal alınarak arama yapılabilir.

dedektor kullanarak define bulma

Dedektör kullanarak hazine arama

 Dedektörlerin çekim alanları vardır ancak sinyal gönderdikleri her noktadaki her maddeyi algılayamazlar. Yani 12 metre ilerisine kadar manyetik tarama yapan bir dedektör buradaki bir maddeyi algılayamadığı için orada maden ve ya define yoktur kanısına varılmamalıdır. Dedektörler gözle görülebilen sonuçlar verirler. Günümüzde de çoğu defineci en uygun yöntemlerden biri olarak dedektör sistemini kullanmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır ki dedektör üretimi konusunda sahte üretimler yapan firmalar çoktur ve hiçbir şeyi algılayamayan dedektörleri çok pahalıya sunabilirler. Dedektörleri kullanmak için yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekir. Dedektörlerin hangi ayarlarda çalışacağından hangi hava koşullarında doğru sonuçlar vereceğine kadar bilgi sahibi değilseniz bu işe girişmemenizi tavsiye ederim

En Kesin Çözüm Yer Altı Tarama Sistemleri ve GPR- Radar

radar ile hazine aramaGpr Radar en etkili hazine bulma yöntemidir

Sürekli define ve ya altın aramaktan sıkıldıysanız, artık bir define bulayım diyorsanız ve maddi açıdan masrafları karşılayabilecekseniz mutlaka yer altı tarama sistemlerini kullanmanız gerekir. Bunun için elinize alacağınız GPR- Radar toprak radar sistemlerinin en gelişmişi ve bilgisayar teknolojisi ile donatılmış olanıdır. Piyasa üzerinde en ucuzu 15.000 TL’den başlayan bu sistemlerin birçok çakması olduğu için araştırma yaparak almanızda fayda var. Define bulmak için elinizdekinden de olma ihtimaliniz var. Yer altı radarı denilen bu cihazlardan yer altına elektromanyetik sinyaller gönderir. Sinyaller ise yer altında madenlere ve ya genel toprak alanlara çarparak geri döner. Buda radarın ekranında karışık haritalar olarak görülmektedir. Gerçekten alanında bilgili bir mühendisin inceleme yapması gerekir. Çünkü yer altından gelen sinyallerde defineye rastlanıp rastlanılmadığı belli olmayabilir. Bir mühendisin bunu inceleyerek sonuç bilgisi vermesi lazımdır. Mühendislerin dahi yeri geldiğinde doğru tespitler yapamayacağı bu araç kaliteli bir çalışma yapıldığında doğru sonuçları verecektir.