Haberler

 Konum / Anasayfa / Haberler

Dedektörler İşe Yararmı?

Dedektör Nedir? Dedektörler işe yararmı ? Evet bütün dünyada üretilen dedektörler kendi aralarında hepsi iş yapabilirler ve dedektörler kesinlikle vaz geçilmemesi gereken bir sistemdir yapılması gereken sadece istediğiniz özelliklerdeki dedektörü define aramada hangi cihazı tercih etmeniz gerektiğini önce bilmeniz gerekmekmektedir.
Devamı

Görüntülü Yer Altı Sistemi Nedir?

Görüntülü Yer altı radarları, Yer altı görüntüleme sistemleri, Görürüntülü Dedektör modelleri olarak üretilen altın ve define arama amaçlı üretilen cihazlar ve yer altı radarları vardır.
Devamı

Definede 3 Altın Kural

Değerli tarihe ve defineye gönül veren kardeşlerim, define aramanın ve araştırmanın “ÜÇ ALTIN KURAL”I unutmayalım. Bunlar işaret, dedektör ve bilgi bu üç unsur bir araya geldiğinde her şeyin daha kolay ve profesyonel olduğunu göreceksiniz.
Devamı

Define Arama Yöntemleri

Toprak altına gömülen altın, değerli para ve ya hazine gibi şeyleri bulmak anlamına gelen define pek çok insanın filmlerde gördüğü gibi zengin olmanın yollarından biridir. Define arama konusunda pek çok insan kendini dağlara tepelere ve tarihi mekanlara atmış olsa da bu işi yapmak sanıldığı gibi kolay değildir.
Devamı

Tümülüs Nedir?

Tümülüs: Kral ve kral ailesi için, önce zemin üzerine inşa edilen mezar odası, sonra üstüne yığılan toprak veya taşlardan oluşturulan yapay tepe tipi anıt mezarlardır. Bu mezarlar günün mimarları tarafında inşa edilirdi. Dış görüntüsüne bakıp aldanmamak lazım, muazzam bir mimari içlerinde barındırırlar.
Devamı

Tuzaklı Hazineler Nasıldır?

TUZAKLI KRAL MEZARLARI Tuzak sistemleri kral mezarları diye tarif ettiğimiz büyük tümülüsler ve eşkiya gömüleri için kullanılan tuzaklardır.. Birde medeniyetlerin sakladıkları hazinelerin kolaylıkla ele geçmemesi için kullanılan tuzak çeşidi bulunur.
Devamı

Yunan Dönemi Hazineleri

Yunan kültüründe kutsama mezarlar etrafında yapılması Yunan dininin en önemli ve belirleyici özelliğidir, Yunan mezarları hazineler ve gerekli olan her çeşit ev eşyası ile donatılmıştır,
Devamı

Roma Dönemi Hazineleri

Roma dönemi hazineleri Romanın ilk yıllarında anıtsal mezarlar yaygınken ilerleyen dönemde yerini tapınak, kule, ev türü odalara bırakmıştır. kaya mezar ve lahit mezarlarında yaygın olduğu dönemde en zahmetli mezarın lahit mezar olduğu bilinmektedir.
Devamı

Bizans Dönemi Hazineleri

Bizans imparatorluğu tarihsel ve sosyal olayları olduğu gibi yansıtmaları açısından eşsizdirler. İşte tüm bunların ışığında İhtişamlı İmparatorlukta tarih boyunca eski kaleleri ve surları boyunca aranılan bu definelere rastlamak mümkündür.
Devamı

Korsan Define İşaretleri

Korsan define işaretlerinde kayık,gemi sembolleri kullanılmaktadır.Hazine veya defineyi kim gömerse gömsün iyi etüt edilerek risksiz çıkarılacağı bilinmelidir. Önce araştırma (yapılamaz ise uzmana başvurulmalı), sonra makine (maden analizinden arazi özelliklerine, doğal veya yapay durumuna),kanuni izinle hazine rahatlıkla çıkarılıır.
Devamı